bip.pruszkow.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
 Miasto Pruszków www.pruszkow.pl
PLANOWANIE PRZESTRZENNE > OBOWIĄZUJĄCE strona główna 
OBOWIĄZUJĄCE

Przestrzeń miasta jest dobrem wspólnym. Jej organizacja decyduje o warunkach życia i dobrobycie mieszkańców, świadczy o kulturze społeczności, która ją zamieszkuje, determinuje postęp cywilizacyjny. Jako specyficzny aspekt gospodarowania, wymaga uczestnictwa i angażuje wszystkie podmioty publiczne i prywatne, dążące do zaspokojenia swoich potrzeb i realizacji swoich celów.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego obejmuje obszar całego miasta – określa politykę przestrzenną gminy (art. 9 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym). Jest dokumentem o charakterze strategicznym, w którym samorząd przyjmuje określoną wizję i cele rozwoju przestrzennego miasta, kontynuowane w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

Obecnie w Pruszkowie obowiązuje Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Pruszkowa z dnia z dnia 16 listopada 2000 r. (Nr XXVIII/309/2000 Rady Miejskiej w Pruszkowie), które ma za zadanie przypisać poszczególnym celom strategicznym miejsca w przestrzeni miasta oraz gwarantować możliwości i standardy ich zrealizowania.

W dniu 29 czerwca 2006 r. Rada Miejska w Pruszkowie podjęła Uchwałę Nr XLIV/501/06 w sprawie przystąpienia do sporządzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Pruszkowa. Na jej podstawie w chwili obecnej opracowywana jest zmiana obowiązującego studium.

Jedną z głównych przyczyn dezaktualizacji Studium, niezależną od polityki przestrzennej gminy, są zmieniające się przepisy i przy ocenie aktualności Studium zmiany w prawie stanowią jedno z podstawowych kryteriów. Ponadto aktualizacji i zmianom podlegają nadrzędne dla Studium Pruszkowa dokumenty strategiczne. Następują także zmiany w wizji zagospodarowania przestrzennego miasta inspirowane miejscowymi uwarunkowaniami jak również ponadlokalnymi tendencjami w projektowaniu urbanistycznym.

Problematyka studium jest szczegółowo określona w wyżej wspomnianej ustawie o planowaniu zagospodarowaniu przestrzennym. Wymaga skupienia się przede wszystkim na gospodarowaniu przestrzenią, ochronie środowiska kulturowego i przyrodniczego w powiązaniu z systemami komunikacji i infrastruktury technicznej przy uwzględnieniu interesów zarówno publicznych jak i prywatnych.

TEKST STUDIUM

Uchwała

Załączniki mapowe:

  1. Struktura administracyjna
  2. Środowisko przyrodniczo-kulturowe
  3. Zagrożenia powodziowe
  4. Mapa historyczna 1829 r.
  5. Mapa historyczna 1843 r.
  6. Mapa historyczna 1915 r.
  7. Mapa historyczna 1934 r.
  8. Mapa historyczna 1985 r.
  9. Analiza stanu i formy własności
  10. Przeznacznie terenów w obowiązującym planie
  11. Istniejące powiązania funkcjonalno-komunikacyjne
  12. RYSUNEK STUDIUM
  13. System Przyrodniczy
  14. Postulowane powiązania funkcjonalno-komunikacyjne
  15. Postulowane powiązania funkcjonalno-komunikacyjne - założenia wstępne
  16. Zaopatrzenie w wodę
  17. Schemat kanalizacji
  18. Zaopatrzenie w gaz i energetyka
  19. Zaopatrzenie w ciepło
  20. Zagrożenia środowiska przyrodniczego
  21. Obszary wnioskowanych planów miejscowych
  22. Tereny których wartość wzrośnie
  23. Granice Pruszkowa - korekta

 

 

 

 

Opublikowane przez: Marcin Kowal | Data wprowadzenia: 2020-02-10 17:14:53 | Data modyfikacji: 2020-02-10 18:01:06.

Zobacz:
 Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Pruszków .  MIEJSCOWE PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO .  Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania przestrzennego . 
Data wprowadzenia: 2020-02-10 17:14:53
Data modyfikacji: 2020-02-10 18:01:06
Opublikowane przez: Marcin Kowal
  Biuletyn Informacji Publicznej - bip.pruszkow.pl