Rozstrzygnięcie Prezydenta Miasta Pruszkowa w
sprawie wniosków i uwag zgłoszonych w ramach
konsultacji społecznych dotyczących projektu
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania
przestrzennego miasta Pruszkowa

                                         Rozstrzygnięcie Prezydenta Miasta Pruszkowa w sprawie wniosków i uwag zgłoszonych w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Pruszkowa

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami udział społeczeństwa w procedurze sporządzania studium jest zapewniony poprzez składanie wniosków, wyłożenie do publicznego wglądu, udziału w dyskusji publicznej nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami oraz składanie uwag do wyłożonego projektu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz poprzez udział w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko.

Z uwagi na znaczenie dokumentu dla kształtowania ładu przestrzennego i zrównoważonego rozwoju gminy oraz fakt, że poprzedni dokument przyjęty był w 2000 roku , a prace nad jego zmianą trwają kilka lat, przeprowadzono dodatkowe, ponad wymagania ustawowe konsultacje społeczne z Mieszkańcami, właścicielami działek, przedsiębiorcami, inwestorami.

Konsultacje odbyły się w poszczególnych obszarach według określonego harmonogramu spotkań:

     1. Szkoła Podstawowa nr 1  im. Józefa Piłsudskiego  ul. Topolowa 10 (wnioski – konsultacje społeczne) - dnia 10.01.2018 g. 18.30
     2. Przedszkole Niepubliczne „Jedynka"  ul. Sadowa 62 (wnioski – konsultacje społeczne) - dnia 30.01.2018 r g. 18.30
     3. Szkoła Podstawowa nr 9  im. Marii Skłodowskiej-Curie  ul. Mostowa 6 (wnioski – konsultacje społeczne)- dnia 07.02.2018 g.18.30

 

Studium sporządza się dla obszaru w granicach administracyjnych gminy.

Zgeneralizowane kierunki rozwoju terenów, wskaźniki dotyczące zagospodarowania oraz użytkowania terenów, zasady ochrony środowiska i ochrony dziedzictwa kulturowego oraz zasady rozwoju infrastruktury technicznej i komunikacji określone w Studium stanowią wytyczne do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, ale nie są aktem prawa miejscowego. Studium określa ogólne kierunki przeznaczenia terenów i warunki zagospodarowania.

Ewentualny podział funkcjonalny obszarów wyznaczonych w Studium liniami rozgraniczającymi na tereny o różnym przeznaczeniu (funkcjach) i różnych zasadach zagospodarowania, nastąpi na etapie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przy zachowaniu zasady rozdzielenia przestrzennego funkcji, które są w stosunku do siebie kolizyjne i uciążliwe, szczególnie pod kątem zachowania standardów środowiska w sąsiedztwie i warunków zamieszkania, przyjmując, że możliwość realizacji obiektów mogących znacząco oddziaływać na środowisko będzie rozstrzygana na etapie sporządzania planów miejscowych. Realizacja ustaleń Studium następuje poprzez uchwalenie planu miejscowego.

W Studium założono zachowanie ukształtowanych na przestrzeni lat struktur przestrzennych użytkowania terenu oraz zasadę kontynuacji dotychczasowych kierunków zagospodarowania terenów ustalonych w obowiązujących planach zagospodarowania.

Zmiana ustaleń obowiązujących planów zagospodarowania w Studium dopuszczalna jest wyjątkowo i uwarunkowana wieloaspektowo. W sytuacji objęcia obszaru miasta w ponad 80% ustaleniami obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego nowe kierunki rozwoju dotyczyć będą wyłącznie terenów nieobjętych obowiązującymi planami zagospodarowania, oczywiście z uwzględnieniem istniejącego zagospodarowania.

 Uwagi, wnioski- Rozstrzygnięcie Prezydenta Pruszkowa w sprawie wniosków i uwag zgłoszonych w ramach konsultacji społecznych do projektu Studium Uwarunkowań.pdf

Opublikowane przez: Lidia Micberger | Data wprowadzenia: 2018-03-15 17:39:29 | Data modyfikacji: 2018-03-15 17:40:32.

Zobacz:
 ROK 2016 .  ROK 2015 .  ROK 2017 .  ROK 2018 .  ROK 2019 .  ROK 2020 .  ROK 2021 . 
Data wprowadzenia: 2018-03-15 17:39:29
Data modyfikacji: 2018-03-15 17:40:32
Opublikowane przez: Lidia Micberger
« powrót